Алахәыла ахцәажәара:Took123

Содержимое страницы недоступно на других языках.
Аматериал Авикипедиа аҟынтә - зхы иақәиҭу аенциклопедиа
   Ирласны ахархәара Бзиала шәаабеит аԥсуа википедиаҿы!
Раԥхьатәи ашьаҿақәа Википедиа алахәылацәа рыхьӡала аԥсуа бызшәа аҩшараҿ аԥсшәа шәасҳәоит.

Ԥрызхьаԥш ихадароу апринципқәа ахарахәраҿы: шәацәымшәакәа гәыразыла имҩақәышәҵа.

Асгьы иауеит аҵаҩра
Википедиа аҿы иҟоу астатиақәа иаҭахуп аҵаҩра (авторцәа рсиа ишьақәгылоит ирласны астатиа аҭоурых ариашараҿ) аха шәара ишәҭахызар аицәажәара аҽалархәра афорум аҿы, ма даҽа даҟьақәак рҿы, иаҵашәҩла, шәхы иашәырхәа ҧшьдыргак тильда (~~~~), ма иахәҭоу ақәаӷәӷәага. Напыла ахьыӡшьар напыла арбара аҭахым.

Алахәылашәа шәара шәдаҟьаҿ ишәылшоит ишәҳәар маҷӡк шәхазы акы, иуҳәозар абызшәазы ижәдыруа, ма аинтерес зҵоу хҭыск.

Иара убас ишәозар азҵаара шәхы иашәырхәа асистематә цхыраара. Иара убас ишәзымԥшаазар аҭак ишәымаз азҵаараҿ, шәазҵаа апроект афорумаҿ, ма аус адышәул шәдаҟьаҿ ахцәажәарала, ианышәҵы уа {{helpme}} шәтекст азҵаара иазықәгылоу — шәара ишәыцхраауеит.

Ус ишәзалымҵуазар астатиа ариашара, аха шәгәы иҭазар иарахьы азыхынҳәра, ибжьашәыргыл атекст алагамҭаз {{In use|~~~~}}, егьырҭ алахәцәа ирдыруазарц.

Даҽаныхгьы бзиала шәаабеит!

Hello and welcome to the Abkhazian Wikipedia! We appreciate your contributions. If your Abkhazian skills are not good enough, that’s no problem. We have an embassy where you can inquire for further information in your native language. We hope you enjoy your time here!
Астатиақәа рыхьӡ
Урҭ астатиақәа рхархәара
Аԥҟарақəа арбарқәа
Аиллиустрациақәа рыҭара
Автортə зинқәа
Ацхыраагӡатә жәар

Fraxinus.cs (ахцәажәара) 12:54, 20 ԥхынҷкәынмза 2023 (UTC)[аҭак ҟаҵатәуп]

Ҧ и Ҕ и следующие проблемы с Eazy E[акод аредакциазура]

Здравствуйте, спасибо за ваш первый пост. Это выглядит довольно хорошо. Но, некоторые вещи необходимо улучшить.

В Википедии мы не используем «Ҧ» и «Ҕ», в течение некоторого времени используем «ԥ» и «ӷ», как рекомендовано властями Абхазии.

Плюс источники информации. Мы должны заключить их в теги таким образом: <ref>источник информации</ref>. А чтобы они отображались, надо в конце статьи ввести

==Азгәаҭақәа== {{reflist}}

Это заставит все источники появиться в конце статьи. Гипертекстовые ссылки непосредственно в статье уместны лишь в исключительных случаях.

Также необходимо ввести категории, которые также приведены в конце статьи. Категория используется для включения связанных статей в соответствии с параметром. Обычно необходимо вводить категории дат рождения, лет рождения или категорий места рождения. Аналогично смерти, если данного человека уже нет в живых. Также необходимо указать профессиональную категорию рассматриваемого лица по национальности. В случае Eazy-E это будут категории 1963 шықәсазы ииз, Цәыббрамза 7 рзы ииз, 1995 шықәсазы иԥсыз, Хәажәкырамза 26 рзы иԥсыз, Америкатәи ашәаҳәаҩцәа. Вы вводите их так: [[Акатегориа:1963 шықәсазы ииз]] и т.д. Это только базовые, на других языковых версиях их еще больше, например категории по причине смерти, по наградам, по принадлежности к чему-либо и т.д.

А когда упоминаются версии на других языках, новая статья должна быть связана с Викиданными. Делается это следующим образом: В колонке слева внизу заголовок «Абызшәа». Под ним символ карандаша и надпись «Азхьарԥшқәа иацҵатәуп». Вы нажимаете на нее и выбираете язык, на котором уже существует рассматриваемая статья. Ниже вы пишете точное название статьи на соответствующем языке и нажимаете на «Адаҟьа иадҳәалатәуп». Затем подтвердите еще один или два раза, и все готово. Эта связь статей с викиданными также активирует некоторые виджеты, используемые некоторыми шаблонами.

Теперь я попрошу вас отредактировать статью Eazy E по этой инструкции, которую я для вас написал. Спасибо и удачи в ваших следующих начинаниях здесь, на абвики!--Fraxinus.cs (ахцәажәара) 13:28, 20 ԥхынҷкәынмза 2023 (UTC)[аҭак ҟаҵатәуп]